Doskonały występ

KLESZCZEWO. W hali ośrodka sportu odbył się XVI DRAGON CUP, organizowany przez Średzki Klub Karate. Jest to jeden z największych turniejów karate organizowany na terenie Wielkopolski. Oborniki reprezentowane były przez 19-osobową reprezentację Klubu Karate.

W kata (pokazy technik) chłopców z rocznika 2001-2002  startowali Maciej Mullauer, Dawid Kaiser, Jakub Ciszak i Michał Helbik. Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Ciszak, który po kilku pojedynkach ostatecznie przegrał walkę o medal i zajął czwarte miejsce. Rewelacją okazał się Maciej Mullauer, który wygrał wszystkie swoje walki i wywalczył złoty medal. Kolejny dobry start odnotowała Olga Kaczmarek, która po raz pierwszy startowała w kumite (walce), gdzie wywalczyła doskonałe trzecie miejsce.

Niemniej dobrze zaprezentowały się drużyny kata chłopców, które w swoich kategoriach zajęły 4 miejsca, w ich skład wchodzili Mateusz Zajac, Marcin Komar oraz Tadeusz Kulikowski oraz Maciej Mullauer, Kamil Krotecki i Mikołaj Pawlisiak. Bardzo dobrze zaprezentowała się Joanna Młodożyńska startująca w kata, przegrywając jedynie walkę o wejście do finału i zajmując 3 miejsce. Największym zaskoczeniem okazali się   Tadeusz Kulikowski i Kamil Krotecki. Ten pierwszy w walkach repasażowych, porażce jedynie z późniejszym zwycięzcą, wywalczył 3 miejsce, a Kamil po czterech wygranych przegrał w finale i zajął 2 miejsce.

W zawodach startowali również Zuzanna Ott, Iza Bromber, Marcin Bromber, Michalina Mułek, Damian Dobiegała, Daria Sekretarczyk, Magdalena Piątkowska i Mikołaj Zieliński.