Będzie blokada?

OBORNIKI. W mieście rozpoczęto zbiórkę podpisów pod apelem do władz województwa w sprawie umieszczenia tzw. północnej obwodnicy miasta, przez tory wronieckie, w budżecie na 2010 rok. Jak już pisaliśmy, zdominowany przez Platformę Obywatelską zarząd Wielkopolski pominął tą ważną inwestycję, a nawet nie wpisał jej do planu wieloletniego, mimo publicznie składanych wcześniej obietnic.

Wiele gorzkich słów i zarzutów pod swoim adresem musi usłyszeć w ostatnich dniach szef obornickiego PO i przedstawiciel regionu we władzach Wielkopolski Tomasz Szrama. Mówi się nawet o pikiecie protestacyjnej pod budynkiem liceum, gdzie dyrektoruje.

Burmistrz Rydzewska wspomniała na spotkaniu z władzami województwa o możliwości blokowania mostu na Wełnie przy  Czarnkowskiej. Znaleźli się już pierwsi chętni mieszkańcy, którzy zapowiedzieli, że w takiej akcji wezmą udział i rozpoczęli zawiązywanie komitetu protestacyjnego.  Rozpatrywane są dwa warianty. W pierwszym most będzie zamykany co dwie godziny na 15 minut. W drugim – przepuszczane będą jedynie samochody na obornickich numerach, te spoza powiatu puszczane będą tylko przez połowę każdej godziny. 

Zapewne w roku wyborczym taki protest będzie miał pewien sens – zmusi polityków z partii rządzącej do zwrócenia uwagi na miasto, w którym PO wygrywało dotąd każde wybory parlamentarne.

Podobne artykuły