Umorzenie w sprawie śmierci Ewy P.

OBORNIKI. Prokuratura zdecydowała się umorzyć śledztwo sprawie śmierci 19-letniej Ewy P., uczennicy obornickiego ogólniaka, która zginęła 11 grudnia w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 11 w Rożnowie. 

Śledczy są pewni, że w wypadku brał udział Volkswagen Golf, którego kierowca prawdopodobnie zepchnął Ewę P. na przeciwny pas ruchu, a następnie porzucił swój samochód w pobliskim lesie. Wątpliwości budził jedynie fakt, że żaden świadek wypadku nie widział tego samochodu. Jednak o udziale Golfa świadczy znaleziona na miejscu wypadku rejestracja.

Po odnalezieniu właściciela Volkswagena, ten tłumaczył się, że samochód został wcześniej skradziony. W opuszczonym pojeździe śledczy znaleźli dowody na to, że brał on udział w wypadku. We wnętrzu samochodu,  na desce rozdzielczej przy miejscu dla pasażera, znajdowały się drobinki krwi. Budziło to podejrzenia, że pasażer, biorący udział w wypadku, uderzył się w głowę. 

Jednak organy śledcze nie odnalazły żadnego podejrzanego z obrażeniami na głowie. Również przeprowadzone badania DNA nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów – ich wyniki nie pasowały do żadnego z podejrzanych. Podczas śledztwa odwołano się do ekspertyz rekordowej liczby pięciu specjalistów, jednak z braku świadków i podejrzanych sprawa zostanie w najbliższych dniach umorzona.

Podobne artykuły