Syrena alarmowa, dyrektorskie puzzle i koszule podwinięte wysoko powyżej pępków

ROGOŹNO. W miniony piątek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w drugiej edycji Konkursu szkół na wesoło, prowadzonego przez Ryszarda Dworzańskiego. Ponad trzystu uczniów zebrało się w sali Rogozińskiego Centrum Kultury, aby kibicować swoim faworytom. Szkoły występowały w ośmiu konkurencjach. 

Rozpoczęło się od slalomu uczniów z łyżkami w zębach, na których końcu znajdowały się jajka. Dość infantylna konkurencja wśród wiwatujących, przekrzykujących się nawzajem, machających emblematami szkół uczniów, zamieniła się w wyścig na śmierć i życie. Tę konkurencje bezdyskusyjnie wygrała szkoła im. Cegielskiego, lecz to tylko zmobilizowało inne szkoły do silniejszej rywalizacji. Cegielski został w tyle, gdy inne szkoły zaczynały zdobywać  punkty w konkurencji kabaret i dzięki pięknie prezentujące się uczennicom w aerobiku. 

Podczas konkurencji koncert występy poszczególnych grup wywołały tak wielkie poruszenie na widowni, że kibicujący uczniowie wskakiwali na krzesła i barki swoich kolegów, a nawet uruchomili starą syrenę alarmową. Uczennicę z powodu podniesionej temperatury tłumu podwijały koszulki mocno powyżej pępka, zapewne aby pokazać zaangażowanie w doping dla swojej szkoły. Zespół Szkół Cegielskiego wrócił do gry, zdobywając maksymalną liczbę punktów. 

W skakance i kateringu, gdy uczniowie musieli zmusić żołądki do wytrzymania obciążenia w postaci pięciu pączków, LO zaczęło odstawać, wypadając z gry. Teraz walka toczyła się pomiędzy Agrobiznesem i Cegielskim. 

W przedostatnim pojedynku w szranki stanęli nie uczniowie, ale ich dyrektorzy – Renata Tomaszewska, Jarosław Łatka i  Robert Kornobis – w pojedynku na układanki. Każdy z nich otrzymał do ułożenia w czasie dwóch minut obrazek złożony z dużych, przedszkolnych puzzli. W tej konkurencji, przy wiwacie swoich uczniów, zwycięzcą został Robert Kornobis. Po złożeniu ostatniego puzzla zdjął kapelusz z wielkim rondem, który nosił przez cały konkurs i ukłonił się głęboko swoim podopiecznym. Jednak to zwycięstwo nie pomogło LO w ostatniej rundzie, zatytułowanej kibicowanie, gdzie wszystkie szkoły otrzymał taką samą liczbę punktów.

Zwycięstwo przypadło Cegielskiemu z dyrektor Renatą Tomaszewską, co wywołało tak wielką radość wśród uczniów, że wskoczyli oni na scenę skandując nazwę swojej szkoły. Zwycięzcy wyjadą na wycieczkę do Poznania, sponsorowaną przez RCK.

Podobne artykuły