Spartakiada wsi

POŁAJEWO. Do udziału w spartakiadzie zgłosiło się sześć spośród siedmiu wsi gminy. Rywalizowano w jedenastu konkurencjach, z czego trzy rozegrane zostały w Boruszynie. W warcabach najlepsi okazali się mieszkańcy Tarnówka, ale za to w szachach Połajewo nie miało sobie równych. W tenisie stołowym spośród kobiet najlepsze okazały się mieszkanki Tarnówka, Wśród mężczyzn pozycję lidera zdobyli mieszkańcy Boruszyna.

Najcelniejsi w strzelaniu z wiatrówki byli mieszkańcy Tarnówka, którzy triumfowali również w rzucie lotką do tarczy. Najwięcej punktów w wieloboju rekreacyjnym zdobyli zawodnicy z Młynkowa, zaś Boruszyn nie miał sobie równych w konkurencjach, w których trzeba było się wykazać siłą: podnoszeniu ciężarka i przeciąganiu liny. Połajewo postawiło na dobrych strzelców, zdobywając w rzutach karnych do bramki największa liczbę punktów za najlepsze strzały. W tenisie stołowym mężczyzn Krosin uplasował się na drugim miejscu, Przybychowo było drugie w przeciąganiu liny. Puchary dla najlepszych i nagrody wręczył wójt Stanisław Pochyluk, który podziękował uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie.  

Klasyfikacja końcowa:  Tarnówko (121 punktów), Boruszyn (105 punktów), Młynkowo (68 punktów), Połajewo (61 punktów), Krosin (26 punktów), Przybychowo (19 punktów), Sierakówko (11 punktów).

Podobne artykuły