Pokaz babskiej siły w całej gminie

GMINA OBORNIKI.. Tegoroczny dzień kobiet obchodzono w wielu wsiach gminy Oborniki wyjątkowo uroczyście. W Wymysłowie i Świerkówkach spotkanie w wiejskich świetlicach ubarwił „Kabaret na różne okazje” Marcina Samolczyka. Mistrz humoru wraz z Lechem Faronem oraz Krzysztofem Wargułą bawili panie tak, że salwom śmiechu nie było wprost końca. W wszystkich imprezach uczestniczyli zastępcy burmistrza, aby obdarować panie słodkimi upominkami. 

W Wymysłowie, gdzie tego typu imprezę zorganizowano po raz pierwszy, sołtys Piotr Hoffman powitał pięknie panie, a Bogdan Bukowski odczytał list Anny Rydzewskiej ,,od kobiety do kobiet’ z serdecznymi z serdecznymi życzeniami. Zabawa była udana a panie poczuły, jak to powiedziała jedna z mieszkanek, swą "babską siłę’, zwłaszcza że przy stołach usługiwała im męska częsć wiejskiej społeczności. 

Podobnie było w Bąblińcu. Tam panie przygotowały prawdziwą ucztę. Na stołach pojawił się pieczony drób i wymyślne sałatki oparte na różnych rodzajach makaronów.

Sałatki można było spróbować też w Kiszewku. Tam panie bawiły się także znakomicie. 

W Uścikowie inicjatorką zaproszenia kabaretu była Justyna Kaczmarek. Jej zamysłem było rozbawienie pań tak, by choć na parę godzin zapomniały o ciężkiej zimie i codziennych problemach. Ten zamysł udał się jej znakomicie, a panią Justynę wsparła przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Zofia Pietz oraz rada sołecka. Wielce pożyteczni okazali się też miejscowi strażacy, tym razem w roli kelnerów. Na stołach pojawiły się słodycze, kiełbaski i napoje. Wśród gości była Anna Rydzewska a całe spotkanie można określić słowem „znakomite”. W sali świetlicy wiejskiej bawiło się ponad 80 pań.  Każda z nich otrzymała wiosennego tulipana a zastępcy burmistrza „dorzucili” po bombonierze”. 

W Kowanówku nie na zaproszenie sołtys Ewy Kaźmierczak odpowiedziało niemal sto pań. Kabaretowe skecze, piosenki i dowcipy towarzyszyły paniom przez niemal godzinę. Przerywnikami były znane melodie w doskonałym wykonaniu saksofonowym Krzysztofa Warguły. 

Po bisach i brawach miejsce przy mikrofonach zajęły rewelacyjne siostry Hanna i Daria Krawczyk z Młynkowa w repertuarze typowo kobiecym. Na stołach nie brakowało ciast wypieczonych przez Danutę Stańczykowską oraz napoi. Panie ruszyły do tańca, a jak się bawiły, dość rzec, że skończyły dopiero nad ranem.

Imprez z okazji Dnia Kobiet było znacznie więcej. Jednak nie wszystkie zdołaliśmy odwiedzić, czego bardzo dziś żałujemy. Filmy z tych, na których byliśmy, zaprezentujemy w Oborniki TV.

Podobne artykuły