Pięciu zawodników i pięć medali

KOWARY, OBORNIKI. Mistrzostwa Polski karate shotokan, które odbyły się w Kowarach można potraktować jako pierwszy tegoroczny egzamin formy obornickich karateków. Obornicki Klub Karate reprezentowało aż pięciu zawodników i każdy z nich wrócił z medalem. 

W pierwszym dniu zawodów wspaniale zaprezentowała się najmłodsza z uczestniczek Olga Kaczmarek, która po bardzo zaciętej walce wywalczyła brązowy medal w konkurencji kata. Drugi dzień zawodów rozpoczął się od zdobycia dwóch medali. Jeden srebrny w kumite zawisł na piersi Jarosława Kuca w konkurencji seniorów starszych. Drugi brązowy w kata. Oba były dowodem na to, że trener Obornickiego Klubu Karate utrzymuje się wciąż w doskonałej formie. 

Na koniec turnieju do rywalizacji w kategorii seniorów przystąpili najlepsi zawodnicy z Obornik – Olga Chmielewska i Paweł Nochowicz. Olga wykonała po mistrzowsku trudne kata o nazwie gojushiho sho (pięćdziesiąt cztery krótsze kroki) i nie pozostawiła złudzeń rywalkom zdobywając kolejny tytuł mistrzyni Polski. Paweł po wyrównanej walce z rywalami z całego kraju i po wykonaniu także trudne kata Unsu (ręka w chmurach, niebiańskie ręce lub orzeł w gnieździe) i również okazał się najlepszy sięgając po złoty medal. Oboje trenują indywidualnie pod okiem Wojciecha Blocha przygotowując się do imprez docelowych, którymi są Mistrzostwa Europy i Świata. Oba te turnieje odbędą się na przełomie października i listopada bieżącego roku.

Podobne artykuły