Fiskus otwiera drzwi

OBORNIKI. Miniona sobota była dniem otwartym wielkopolskich Urzędów Skarbowych. Nie inaczej było w Obornikach. W ciągu czterech godzin budynek przy Ogrodowej odwiedziło ponad 80 osób. 

Zbliża się termin oddania rozliczeń podatkowych z fiskusem, więc głównie składano pity, czasem prosząc o ich sprawdzenie. Dowodzi to dużej znajomości zasad corocznego rozliczenia podatkowego. – Tę wiedzę wspomaga bez wątpienia nasza strona internetowa z licznymi linkami tematycznymi – stwierdziła zastępczyni naczelnika Hanna Piechocka. – Mamy też kalendarzyki dla podatników z cennymi informacjami, a e- linki proponują gotowe formularze. 

Obornicki Urząd Skarbowy obchodził w styczniu swoje szóste urodziny. Niby sześć lat to niewiele, jednak już trwale wrósł w naszą rzeczywistość. Przez cały czas istnienia Urząd ewaluuje, by być jeszcze bardziej przyjazny i lepiej służyć podatnikom. – Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, bo podatnicy najlepiej wiedzą co jest im potrzebne – przyznała naczelnik. Jedną z takich sugestii był wyodrębniony punkt obsługi petenta. Taki pokoik powstał i można w nim porozmawiać z urzędnikiem na osobności z zachowaniem pełnej dyskrecji, na którą nie można było dotąd liczyć na sali operacyjnej. 

Naczelnik obornickiego Urzędu Skarbowego znalazł sposób, by jeszcze lepiej poznać zdanie, tym razem najmłodszych, na temat swej placówki. Ogłosił już tradycyjnie konkurs na rysunek i natychmiast przystąpiły do niego trzy szkoły. Komisja długo zastanawiał się nad wyborem najlepszych prac, bo poziom konkursu był bardzo wysoki.  Ostatecznie ogłoszono, że I miejsce zdobyła Klaudia Hampel, jedna ze zwyciężczyń w konkursie policyjnym, II miejsce przypadło w udziale Honoracie Naparty, a III Zuzannie Kasickiiej. Miejsca dalsze zajęły Ola Kaźmierczak i Anna Szacik. Dzieci dostały nagrody i upominki, a ich prace zdobią jedną ze ścian sali obsługi podatnika.

Podobne artykuły