Finał wojewódzki w Obornikach

OBORNIKI. Już drugi rok z rzędu w Szkole  Podstawowej nr 4 odbyły się finały  wojewódzkiego konkursu  matematyczno-przyrodniczego, którego organizatorem jest  kuratorium oświaty Poznaniu. Jest to prestiżowy konkurs, gdyż jego  laureaci są zwolnieni z pisania sprawdzianu po klasie szóstej. Uczestniczą w nim uczniowie z całej Wielkopolski wyłonieni w etapach rejonowych. 

Samo przedsięwzięcie okazało się bardzo trudne logistycznie, gdyż 67 finalistom towarzyszyło około dwieście  osób towarzyszących. Mimo to nie zabrakło dla wszystkich  poczęstunku  a po pierwszej turze uczestnicy wraz z opiekunami ugoszczeni zostali obiadem.  

Po pierwszej turze wśród finalistów wyłoniono 26 najlepszych, którzy przystąpili do drugiego etapu konkursu, na który składało się 7 zadań otwartych. Okazało się, że uczniowie poradzili sobie nadspodziewanie dobrze i 21 finalistów zdobyło 90% wymaganych punktów i tym samym tytuł laureata. W tym  gronie   znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie Olga Katarzyna Golon, przygotowana przez Katarzynę Zaranek i Ewę Wieczorek.

Podobne artykuły