Znieważanie nauczyciela i współżycie z małoletnią

RYCZYWÓŁ. Analiza podstawowych zagrożeń w gminie przyniosła niewesołą refleksję na temat stanu trzeźwości kierujących pojazdami. W roku 2009 zatrzymano ich 27. Rok ten obfitował w przestępstwa. Tych odnotowanych było w gminie 80, podczas gdy rok wcześniej 60. Najbardziej zagrożonymi miejscowościami były tradycyjnie już Ryczywół – 34 zdarzenia i Lipa – 15. 

Wszczęto cztery postępowanie w spawie znęcania się nad inną osobą, pięć dochodzeń dotyczących uchylania się od płacenia alimentów oraz cztery o posiadanie narkotyków. Sześć interwencji dotyczyło przemocy w rodzinie. Nałożono 44 mandaty karne. Na gorącym uczynku złapano cztery osoby popełniające przestępstwo i zatrzymano dwie osoby poszukiwane. 

Niezmiennie najmniej bezpiecznymi miejscami w samym Ryczywole są rynek i Osiedle Przyjaźni, z uwagi na gromadzenie się w tych miejscach różnego rodzaju grup, także młodzieżowych. 

W spisie przestępstw znalazły sie również znieważenie nauczyciela (dwukrotnie w Ludomach), kradzież drzewa w lesie pod Nininem, znęcanie się nad zwierzęciem w Ryczywole, współżycie z osobą małoletnią w Gorzewie oraz przestępstwo skarbowe w Lipie.      

Podobne artykuły