Trener pełen podziwu dla dziewcząt

OBORNIKI. Szczypiornistki Sparty pokonały AZS Gdańsk w trzecim etapie rozgrywek decydującym o utrzymaniu się w I lidze. Wygrały mecz z AZS Gdańsk miażdżącą przewagą 8 punktów. Był to ich 14 mecz rankingowy stawiający je na 6 miejscu z 10 punktami w tabeli. Oborniczanki wybiegły na boisko tą samą siódemką, jak  dwa tygodnie wstecz i w dalszym ciągu bez zawodniczki rezerwowej.

Mecz rozpoczęły od prowadzenia i rosnącej stopniowo przewagi bramkowej. Akademiczki obudziły się dopiero w ostatnich minutach pierwszej części i doprowadziły do remisu. Po zmianie stron ponowną dominację uzyskały zawodniczki trenera Konitza. Jednak punkty nie przyszły łatwo, walczono bardzo agresywnie i co kilka minut, zawodniczki jednej, jak i  drugiej drużyny lądowały na parkiecie.  Zwycięstwo przybliża Spartę do utrzymania się w tej klasie rozgrywek. 

Po meczu Tomasz Konitz powiedział: jestem pełen podziwu dla moich dziewczyn. Zagrały niezwykle rozsądnie i konsekwentnie. Zespół z Gdańska obrał dokładnie taką samą taktykę. Znów chciały nas zabiegać. Liczyły na to, że skoro nie mamy rezerwowych, to nie wytrzymamy tempa spotkania. Bóg nad nami czuwa. I o ile nie przydarzy się jakieś nieszczęście w postaci kontuzji, to nie powinniśmy mieć problemów z utrzymaniem.

Sparta Oborniki – AZS AWF Gdańsk 36:28 (18:18).

Podobne artykuły