Nie ma na razie decyzji w sprawie ligi

OBORNIKI. Na 13 marca zaplanowana została pierwsza wiosną, a faktycznie druga kolejka spotkań rudny rewanżowej III ligi. Tydzień wcześniej piłkarze Sparty Oborniki mają zmierzyć się w Pucharze Polski z 1920 Mosina. Niestety, dopiero 10 marca Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu podejmie decyzję dotyczącą terminu rozpoczęcia ligi, a 3 marca zapadnie decyzja dotycząca meczu pucharowego.

Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, na razie bowiem śnieg zalega na większości boisk, a gdy stopnieje boiska będą bardzo grząskie i nienadające się do gry. Czy zatem liga się rozpocznie terminowo przekonamy się za kilka dni.

Poważne kłopoty ma Zdrój Ciechocinek, który nie dawno rozpoczął treningi, kłopoty ma także Legia Chełmża, jednak pod największym znakiem zapytania stoi start Goplanii Inowrocław.  Piłkarze Goplanii do dnia dzisiejszego nie rozpoczęli jeszcze treningów i nie wiadomo czy w ogóle rozpoczną. Niestety kłopoty finansowe to bolączka niemal wszystkich klubów naszej grupy. Dobrze radzą sobie klubu w miastach w których samorząd zabezpiecza podstawowe potrzeby finansowe na poziomie 150-200 tys. zł, do tego doda się sponsorów, to spokojnie można funkcjonować. Miejmy nadzieję, że Goplania ostatecznie się pozbiera i wszystkie zespoły  zagrają w rundzie rewanżowej III ligi.

Podobne artykuły