Kosztowna zima w powiecie

POWIAT OBORNICKI. Tegoroczna zima kosztowała już powiat obornicki ponad 200 tysięcy złotych.  – Do dnia dzisiejszego wydałem dodatkowo poza planem 211 tys. zł – oświadczył odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg Bogdan Jeran, a przecież wciąż nie ma końca zimy i trzeba dalej wydawać. Zdaniem byłego starosty Antoniego Żuromskiego jest problem, bo – zima dużo kosztowała, pieniądze wydano z puli przeznaczonej na działalność zarządu dróg powiatowych, a niedługo zacznie się łatanie dróg po zimie. 

W tej sytuacji zarząd powiatu postanowił dołożyć zarządowi dróg powiatowych 250 tys. zł z nadzieją, że mu to wystarczy. Zwiększone wydatki na akcję zima, to jednak nie tylko wydatki na drogi. Znacznie wzrosły koszty utrzymania placówek powiatowych. Tylko szkole w Kowanówku trzeba było dołożyć do opału 50 tys. złotych. Słono kosztowała też zima w szkole Agrobiznesu w Rogoźnie oraz w pozostałych jednostkach. 

Dla budżetu powiatu był to poważny wydatek, którego skutki będą odczuwalne przez resztę tego roku. – Niestety, nie może być mowy byśmy zadłużali się na potrzeby działalności bieżącej. Trzeba będzie szukać rezerw w naszym budżecie – ostrzegła zarząd powiatu i radnych skarbnik Joanna Konieczna.

Podobne artykuły