Towarzyska porażka w Wągrowcu

WĄGROWIEC. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki rozegrali kolejny mecz sparingowy, w którym zmierzyli się z Nielbą Wągrowiec. Spotkanie, rozgrywane na sztucznej nawierzchni w Wągrowcu, stało na średnim poziomie.

Sparta zagrała w miarę poprawnie w pierwszej połowie, szczególnie w grze defensywnej, gorzej było w ataku. Już w 10 minucie meczu po błędzie w środkowej części boiska Deręgowskiego pokonał Leśniewski. W 15 min. mogło być już 2:0 dla Nielby, jednak tym razem Deręgowski popisał się dobrą interwencją. W 33 min. Sparta przeprowadziła pierwszą dobrą akcję ofensywną, lecz strzał Bukowskiego pewnie obronił Wosicki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, ale to Nielba kontrolowała przebieg spotkania.  Drugie 45 minut zaczęło się od groźnych ataków drużyny z Wągrowca. W 49 min. Słowik broni w sytuacji sam na sam z Szyszką. W 54 min. Nielba zdobywa drugą bramkę. Niepilnowany Szyszka oddaje z pierwszej piłki strzał na bramkę Słowika, a ta ląduje tuż pod poprzeczką w siatce. Do końca spotkania to Nielba miała przewagę, jednak nie potrafiła jej zamienić na kolejne bramki.

Nielba Wągrowiec – Sparta Oborniki 2:0.

Skład Sparty: Deręgowski (46 min. Słowik) – Głowacki (60 min. Siwecki), Gertig (46 min. Golon), Siemiński (60 min. Maciejewski), Zarębski (46 min. Radziwołek), Cyranek (46 min. Okanga), Pytlak (60 min. Kowal), Bukowski (46 min. Szymanek), Sowiński, Jóżwiak, Zawadzki (46 min. Paździerski).