Szczucie i rzut w kaczkę

OBORNIKI, ROŻNOWO. Wielokrotnie pisaliśmy o nieludzkim zachowaniu niektórych mieszkańców regionu w stosunku do zwierząt. W minionym tygodniu do już długiej listy dołączyły dwa nowe przypadki. 

W piątek na jednej z ulic w Rożnowie starsza para wyprowadzała psa na spacer, gdy na ich drodze pojawił się młody jelonek, który prawdopodobnie we wsi poszukiwał jedzenia. Nie będący na smyczy pies podbiegł do leśnego czworonoga i zaczął go atakować. Według relacji mieszkańców wsi, byli tacy, którzy głośno szczuli psa, aby jak najszybciej zagryzł jelonka.

Na sytuację zareagowała mieszkanka domu, przed którym rozgrywała się cała scena. Odgoniła psa, strofując jego właścicieli. Następnie zabrała jelonka na swoja posesję i wezwała odpowiednie służby, które uśpiły zwierzę i przewiozły do weterynarii w Obornikach.

Drugi przypadek miał miejsce w środę na moście nad Wełną w Obornikach. Prawdopodobnie grupa znudzonej młodzieży, dla zabawy rzuciła  butelką od piwa w jedną z kaczek, które można zobaczyć w tym miejscu od dłuższego czasu. Rzut był tak celny, że kaczka zginęła na miejscu.

Podobne artykuły