Spór o miejsce w radzie Doliny Wełny

ROGOŹNO. W miniony piątek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rady Stowarzyszenia Doliny Wełny. Zostało one zorganizowane, aby przedyskutować pismo rady miejskiej z Rogoźna, która prosi o interwencję z powodu braku we władzach radnego Zbigniewa Nowaka. Nowak został wybrany reprezentantem gminy w tym stowarzyszeniu.

Nowak nie przyszedł sam na nadzwyczajne spotkanie. Towarzyszył mu przewodniczący Roman Szuberski oraz inni koledzy z klubu radnych Nasza Gminna.

Na posiedzeniu dało się słyszeć głosy zdziwienia: dlaczego pan powinien być w radzie stowarzyszania, przecież nikt pana nie mianował na to stanowisko? Nowak zarzucił w odpowiedzi Stowarzyszeniu niedemokratyczny sposób wyboru członków rady. To wywołało jeszcze większe zdziwienie, rada jest przecież wybierana przez członków stowarzyszenia w demokratycznym głosowaniu.

Jednak Nowak z Szuberskim, patrząc na burmistrza Rogoźna, który zajmuję stanowisko w radzie, nie poddawali się. W końcu rada Stowarzyszenia postanowiła, że podejmie ten temat ponownie na swoim marcowym spotkaniu.

Podobne artykuły