Półmetek ligi halowej

OBORNIKI. W niedzielę zakończyła się runda zimowa turnieju piłki halowej OCS.  Rewanże rozpoczynają się w przyszły weekend. Sytuacja w tabeli wskazuje na to, że rywalizacja zapowiada się do samego końca rozgrywek.

Liderem I ligi został zespół Mikado, który na półmetku wyprzedza jednym punktem drużynę Auto Wicherek. Trzeci jest Delbud, czwarty Pomax, piąty Eko Mak, a szóste Browary 3. Stawkę zamyka Valla Quenta, która przez całą rundę nie zdobyła żadnego punktu. W II lidze zdecydowanie prowadzi Pepsi Gang przed Kolbą i Full Mocnymi.

W rundzie zimowej największym zaskoczeniem okazała się drużyna Pepsi Gang z Suchego Lasu, której po trudnych rozgrywkach udało się zająć pierwsze miejsce w drugiej lidze. W sezonie 2010/2011 zostanie wprowadzony nowy podział w lidze halowej OCS. Pierwsza grupa –  „ekstraklasa” – składać się będzie z dziewięciu drużyn obecnej pierwszej ligi i zwycięzcy drugiej. Kolejną grupę stanowić będzie pierwsza liga, składająca się z dziesięciu drużyn, a pozostałe drużyny utworzą kolejne grupy. Celem takiej reorganizacji jest wyrównanie poziomu pomiędzy drużynami oraz skrócenie czasu rozgrywek.

Najciekawszy spotkaniem ligi w ubiegły weekend był mecz pomiędzy  Draco i KKS Kolba, zakończony wynikiem 1:3. Początkowo gra była bardzo wyrównana, drużyny przepuszczały atak za atakiem bez większych rezultatów. Dopiero w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Miłosz Pochylski, bardzo aktywny od początku spotkania, poderwał kibiców pięknym strzałem z rzutu wolnego. Zrobiło się nerwowo, na boisku zawodnicy drużyny Draco starali się nawiązać walkę, lecz bramkarz Kolby Eryk Konowalski stał w bramce niczym twierdza. W końcowej części spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Kolby, który wyegzekwował będący w świetnej formie Miłosz Pochylski, co przypieczętowało zwycięstwo.

Skład drużyny KKS Kolba: Karol Warciarek, Eryk Konowalski, Przemysław Budyła, Hubert Lach, Piotr Konieczny, Mikołaj Orczykowski, Miłosz Pochylskii, Lech Kowalski, Mateusz Byczyński, Adrian Łazowski.

Podobne artykuły