Finał połajewskiej halówki

POŁAJEWO. W niedzielę 21 lutego na hali sportowej rozegrano finał tradycyjnej ligi piłki nożnej o puchar wójta gminy Połajewo. Do udziału w turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które począwszy od 29 listopada w cotygodniowych rozgrywkach toczyły zacięty bój o laur zwycięstwa. W finale wyłoniono najlepszą trójkę, choć zwycięzca turnieju znany był już wcześniej. 

Blacharze Sell, bo tej właśnie drużynie przypadł w udziale zwycięski puchar, w turnieju zwyciężyli we wszystkich rozgrywanych meczach. Najlepsza w połajewskim turnieju drużyna, w dniu finału reprezentowała również powiat czarnkowsko-trzcianecki w rozgrywkach okręgowych piłki nożnej. Puchar Blacharze odebrali więc w nieco okrojonym składzie. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Królewskich, która po pełnym emocji ostatnim meczu o srebrny medal ze Szwagrami, ostatecznie rywali pokonała. Dla walecznej drużyny Szwagrów też znalazło się miejsce na podium, a brązowy medal w tym turnieju będzie zapewne przyczynkiem do sięgnięcia po złoto w przyszłości. 

W trakcie finałowego rozdania nagród uhonorowano również najlepszego strzelca turnieju, którym okazał się Robert Sołowiej z drużyny Blacharze Sell oraz najskuteczniejszego bramkarza rozgrywek, czyli Roberta Piekarskiego z drużyny Szwagry. Specjalne podziękowania otrzymali również Rafał Pater, który zapewnił profesjonalną obsługę sędziowską rozgrywek oraz Kazimierz Pawlisiak i Adrian Erdmann za pomoc w organizacji turnieju. Ustnie podziękowano również Pawłowi Grabarzowi za zaangażowanie i wsparcie. Organizatorem piłkarskich zmagań była Gmina Połajewo. Całość poprowadził koordynator rozgrywek Bartosz Peksa z urzędu gminy w Połajewie,  zaś nagrody wręczył wójt Stanisław Pochyluk.  

Podobne artykuły