Awans Agnieszki Koch

OBJEZIERZE. Wojewódzki turniej kwalifikacyjny kadetów w tenisie stołowym rozegrany został 13 lutego w hali środowiskowej w Objezierzu. Mimo trudnych warunków pogodowych do Objezierza przyjechało około 80 zawodników i zawodniczek z wszystkich najlepszych klubów Wielkopolski.

Wśród kadetek zdecydowanie triumfowały podopieczne trenera Stanisława Hyżyka. Zwyciężyła Agnieszka Koch, pokonując w finale koleżankę z klubu Agnieszkę Lipską 3:1. Wysokie piąte miejsce zajęła kolejna tenisistka UKS TS Oborniki Aleksandra Surma, Małgorzata Gliniany wywalczyła ósme miejsce, a Monika Iracka była dziewiąta. Najmłodsza z oborniczanek Anna Grotowska, po bardzo ładnej grze zakończyła zawody na miejscu 11-12. Wśród chłopców Michał Iracki dopiero uległ w finale i ostatecznie zajął drugie miejsce,  Michał Grotowski był piąty, a Maciej Strugała dwudziesty pierwszy.

Do finału ogólnopolskiego turnieju kadetów, który rozegrany zostanie w Czarnkowie zakwalifikowali się Agnieszka Koch Agnieszka (UKS TS Oborniki) i Jakub Cembrowicz (Nałęcz Ostroróg). Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami i medalami oraz pamiątkowymi dyplomami. Zawody przebiegły sprawnie na 12 stołach, przy zaangażowaniu działaczy UKS TS Oborniki.