Wiedza i lokalna tradycja pożarnicza

OBORNIKI. W minioną sobotę, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach rozegrano gminny finał Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Rozgrywano go w różnych kategoriach wiekowych, a poziom przygotowania była tak wysoki, że trzeba było przygotować dogrywkę, aby wyłonić zwycięzców.  

Wśród zawodników można było dostrzec córki i synów strażaków zawodowych oraz ochotników. Dowodzi to szacunkowi w stosunku do tradycji rodzinnej, wpływa na stopień wiedzy.  Tą oceniało jury, składające się z komendantów kiku jednostek OSP, którym przewodził prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Krzysztof Tomaszewski. 

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Mateusz Buszkiewicz, pokonując Fabiana Łukaszewicza i Bartłomieja Buszkiewicza. W kategorii gimnazjalistów zwyciężyła Kinga Bartol, drugi był Mateusz Wrzeszcz  a trzeci Maciej Kamiński. W grupie szkół podstawowych zwyciężczynią została Maja Kaszuba, za nią Oliwia Wencel i jako trzecia Daria Mączyńska. Najlepszym puchary wręczał zastępca burmistrza Bogdan Bukowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i podarunki. Zwycięzcy rozegrają kolejne turnieje, a najlepszy otrzyma indeks do wybranej przez siebie uczelni pożarniczej. 

Gratulując wyników Bogdan Bukowski powiedział: nie można przecenić wiedzy pożarniczej. To czego się nauczyliście będzie procentować przez resztę waszego życia i służyć waszym najbliższym. 

Podobne artykuły