Runda wiosenna opóźniona?

OBORNIKI. Padający śnieg bardzo utrudnia przygotowania do rundy wiosennej piłkarzy Sparty Oborniki. Z tego powodu sobotni sparing z Leśnikiem Margonin przełożony. Spotkanie rozegrane zostanie w Wągrowcu na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Na sobotę natomiast trener Mariusz Drewicz przewidział gry wewnętrzne na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Obornikach, które niestety nie jest pełnowymiarowe, ale na małe gry wystarczające.

Ciągłe opady śniegu oraz mróz nie tylko utrudniają treningi drużyn przygotowujących się do rundy wiosennej, ale także wszystko wskazuje na to, że opóźnią początek ligi. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zaplanował początek rundy wiosennej na 13 marca. Piłkarze Sparty Oborniki wiosnę mieli zacząć jednak tydzień wcześniej meczem pucharu Polski strefy poznańskiej w Mosinie, gdzie zmierzyć się mieli z miejscowym 1920.

Zresztą przesunięcie początku rozgrywek nie dotyczy tylko III ligi, ale także I i II, czyli wszystkich drużyn, które nie dysponują boiskami z podgrzewaną płytą. W środę na spotkaniu przedstawicieli Piłkarskiej Ligi Polskiej, wstępnie ustalono, że rozgrywki właśnie I ligi przesunięte zostaną prawdopodobnie na 20 marca. Na razie terminu rozgrywek oficjalnie nie zmienił Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu, jednak raczej nie będzie miał innego wyjścia jak zmiana terminarza, bowiem wystarczy spojrzeć na boisko główne w Obornikach na którym leży prawie czterdziesto centymetrowa warstwa śniegu. Odśnieżanie boisk przy aktualnej pogodzie raczej też nic nie zmieni, bowiem mimo, iż właśnie boisko treningowe odśnieżono utworzyła się na nim skorupa ubitego śniegu, na którym też bardzo trudno grać.

Podobne artykuły