Po dawnych torach z Obornik do Słonaw

GMINA OBORNIKI. Trwa właśnie przetarg na tegoroczną schetynówkę, a już zaawansowane są przygotowania do przyszłorocznej. 

– Jeśli chce się wygrać konkurs i zdobyć kolejne miliony od rządu, to trzeba taki projekt przygotowywać przez cały rok – powiedział nam burmistrz Bukowski. Kolejna nowa droga ma połączyć Oborniki ze Słonawami, odciążając ulicę Obrzycką. Droga zacznie się od ronda przy ulicy Czarkowskiej i dawnym torowiskiem kolei wronieckiej, wzdłuż ulicy Kalinowej, dotrze do drogi powiatowej łączącej Słonawy z Nowołoskońcem. 

Niemal czterokilometrowa droga o szerokości sześciu metrów zostanie pokryta asfaltem, a obok pobiegnie wygodny chodnik dla pieszych. 

Oprócz niej planowana jest też 14-kilometrowa droga rowerowa, biegnąca od Czarnkowskiej przez Słonawy i malownicze tereny, aż do Stobnicy. Gdy nowa droga powstanie, będzie można dotrzeć z Czarnkowa do Obrzycka przez Oborniki, z pominięciem przejazdu przez miasto. 

Przy okazji rozmowy z burmistrzem Bukowskim, uzyskaliśmy potwierdzenie obietnicy sfinansowania przez gminę połowy kosztów starostwa, jeśli to zdecyduje się na utwardzenie drogi powiatowej od ronda do Dąbrówki Leśnej. Dzięki tym inwestycjom będzie można za rok czy dwa przejechać gminę Oborniki wzdłuż i wszerz rowerem po bezpiecznej ścieżce, a nowe drogi stworzą rodzaj obwodnic centrum.    

Podobne artykuły