Muzyka i miłość w walentynkowy wieczór

OBORNIKI. Doroczny popis Obornickiej Orkiestry Dętej miał kolejny raz tak ogromną widownię, że nie dla wszystkich wystarczyło krzeseł. W minioną niedzielę na gościnnej scenie Obornickiego Ośrodka Kultury Orkiestra wystąpiła w swym pełnym składzie a prócz niej pojawili się zaproszeni goście. 

Można było zobaczyć jak bardzo liczna grupa młodzieży, a także dzieci, uczy się gry, tańca oraz rytmiki. Koncert prowadziła z wielką swadą Sylwia Fiołek, a batutę dzierżył jak zawsze kapelmistrz Krzysztof Warguła. Koncert odbył się w Walentynki, więc nie mogło w nim zabraknąć motywu miłości. 

Opowiadali o niej w pięknym utworze Georga Gershwina „Człowiek którego kocham” Gracjan Matuszek na swym puzonie wraz z siostrą Julią – waltornistą. Właścicielka przepięknego głosu Dorota Janusz  zaśpiewała piosenkę Whitney Houston “When a for a love”  a jeden z dwóch tylko w Polsce harfistów, Michał Zator zagrał i równie pięknie zaśpiewał znany utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena, znany też jako motyw muzyczny z filmu „Shrek”. Pani Sylwia przedstawiała kolejnych muzyków z Obornickiej Orkiestry Dętej a najmłodsi adepci gry na różnych instrumentach prezentowali swe umiejętności muzyczne i trzeba przyznać, że każdy z tych debiutów wypadł wspaniale. 

OOD to nie tylko muzycy. Są też tamburmajorki od „Śnieżynek” z grupy Ani Piechockiej do grupy najstarszych dziewcząt. Ich popisy daleko wykraczały poza kroki marszowe. Rewia w ich wykonaniu wywoływała  burze oklasków, a dziewczęta tańczyły z coraz większym wdziękiem i aż trudno było nie pomyśleć, ile musiały włożyć w to pracy. 

Nie mniej pracy włożył w przygotowanie bogatego w treści koncertu kapelmistrz Krzysztof Warguła. Podczas imprezy nie tylko prowadził orkiestrę, ale też zagrał „Obój Gabriela” na saksofonie w towarzystwie Michała Zatora i Roberta Płócienniczaka. Tego wieczoru było mnóstwo muzyki, tańca i barw miłości. Krzysztof Warguła pokazał, jak wiele można powiedzieć poprzez muzykę i że warto się uczyć grać, by żyć z tą muzyką na co dzień. 

Podobne artykuły