W oczekiwaniuna obwodnicę

OBORNIKI. Po latach starania gmina Oborniki została właścicielem torowiska po byłej linii kolejowej Oborniki – Wronki. Nie będzie nim jednak długo, bowiem władze Obornik mają zamiar przekazać jak najszybciej ten teren zarządowi województwa wielkopolskiego, aby ten mógł rozpocząć budowę połączenia drogowego pomiędzy ulicą Czarnkowską, a drogą krajową nr 11 przez most wroniecki. 

Na przekazanie terenu potrzebna jest zgoda rady miejskiej. Ta zbierze się 12 lutego. Według naszej oceny, cała koalicja jest zgodna, że trzeba to zrobić, by rozładować korki na Czarnkowskiej. Samo przekazanie gruntu to jeszcze mało. Potrzebne są też pieniądze a tych urząd marszałkowski na ten cel nie zaplanował mimo, że we właściwym czasie burmistrz Anna Rydzewska wystąpiła do marszałka z pismem o ujęcie tego zadania w budżecie. 

Według radnego sejmiku Jerzego Kado (PSL),  jedyną możliwością rozpoczęcia tej inwestycji jest wpisanie jej do wieloletniego planu inwestycyjnego. Wiele będzie zależeć też od radnego wojewódzkiego Tomasza Szramy, którego lobbing może przyspieszyć budowę.

Podobne artykuły