Przyjazna dwójka

OBORNIKI. Miniony tydzień lutego należał w Przedszkolu nr 2 do tych szczególnie uroczystych. Obchodzono w nim Dni Babci i Dziadka. Rozpoczęły je  pracowicie przygotowanym występem cztero i pięciolatki. Dzieci pięknie deklamowały, tańczyły i śpiewały, a jednej z gup przygrywała gościnnie pani Alina Forysiak. 

W repertuarze nie mogło zabraknąć też odświętnego „Sto lat”. Potem były piękne laurki i własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec dzieci zaprosiły dziadków na poczęstunek. Bardzo ciekawym był piątek. Tego dnia najmłodsze trzylatki zaprosiły swe babcie i dziadków na zajęcia otwarte. Podczas nich dzieci inscenizowały wiersz, potem wspólnie z dziadkami robiły z ziemniaków stempelki, a także tańczyły z babcią lub dziadkiem czardasza. 

Gdy wszyscy odpoczęli, dzieci wręczyły dziadkom wykonane przez siebie „drzewa genealogiczne” i także zaprosiły najbliższych na ciasteczka, które przy pomocy pań specjalnie na tę uroczystość upiekły. Według pani Anny Lisek nowo otwarte przedszkole bardzo szybko stworzyło dzieciom przyjazną atmosferę, w której szybko się uczą, rozwijają, nie przerywając przy tym zabawy.

Podobne artykuły