Powiatowy konkurs historyczny

ROGOŹNO. W miniony piątek w budynku RCK zakończył się drugi etap powiatowego konkursu historycznego na temat II Wojny Światowej. Udział w nim wzięło dwudziestu jeden uczniów z pięciu szkół. Z Gimnazjum nr 3 w Obornikach Aleksandra Dyl, Maja Krasicka, Mateusz Wrzeszcz, Małgorzata Rebelka, Jakub Nochowicz; z Zespół Szkół w Objezierzu Mateusz Nadolny, Maciej Stachowiak, Julia Kołodziej, Kinga Jusik; z Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie Martyna Wieczorek, Michalina Nowakowska, Sylwia Janus, Weronika Bartkowiak; z Gimnazjum w Ryczywole  Ewelina Krawczyk, Angelika Szudrowicz, Piotr Semrau, Katarzyna Głów; z Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie Anna Lewandowski, Roma Król, Anna Szymkowiak, Marianna Sawińska.

Całość rozpoczął dyrektor Marek Galczewski, gratulując wszystkim uczestnikom przejścia do drugiego etapu. Następnie młodzież usiadła do testów konkursowych, pisanie zajęło im godzinę, a czekanie na wyniki jeszcze następną. W jury konkursu znaleźli się Bronisław Godawa, Marek Mikołajczak i Angelika Pilarska. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie skarżyli się na trudne pytania, ale na to organizatorzy z uśmiechem na ustach odpowiadali: na etapie wojewódzkim będą dwa razy trudniejsze.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Martyna Wieczorek, drugie przypadło Małgorzacie Rebelka, a trzecie Ewelinie Krawczyk. Wyróżnieni za swoje prace zostali Mateusz Nadolny, Aleksandra Dyl i Anna Lewandowska. Dyplom dla najlepszej szkoły w konkursie otrzymało Gimnazjum nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Obornikach. Zwycięzcy dostali pamiątkowe dyplomy i książki o tematyce historycznej.

Podobne artykuły