Porażka dziewcząt w Warszawie

WARSZAWA. Zaległy mecz piłkarek ręcznych o mistrzostwo I ligi pomiędzy AZS-AWF Warszawa a Spartą Oborniki, odbył się ostatecznie w piątek 5 lutego. Była to wyrównana potyczka, przypominająca mocno zmagania w minionym tygodniu ze Słupią w Słupsku. Losy gry ważyły się do ostatniej minuty. W końcówce oborniczankom ponownie zabrakło tzw. zimnej krwi.

Może nieco inaczej zakończyłby się ten mecz, gdyby nie kontuzja Sandry Niedzielskiej już w 10 minucie. To spowodowało, że przez pozostałe 50 minut podopieczne trenera Tomasza Konitza grały bez zmienniczek. Praktycznie bez wytchnienia walczyły prawie całe spotkanie. W takiej sytuacji trudno o grę non stop  na pełnych obrotach i bez popełnienia drobnych niedokładności.

Pomimo porażki piłkarkom Sparty należą się szczególne słowa podziwu za ambitną i wyrównaną walkę z przeciwniczkami, które jeszcze niedawno brylowały na parkietach ekstraklasy. Już za tydzień rozegrana zostanie ostatnia kolejka rewanżowej rundy zasadniczej. Sparta zmierzy się z AZS AWF Gdańsk. Wynik tego meczu specjalnie nie będzie  rzutował na miejsca obu drużyn. Wiadomo już, że po rundach zasadniczych akademiczki z Trójmiasta zajmą czwarte, natomiast spartanki szóste miejsce. Sparta będzie walczyć o wygraną. Terminarz kolejnej rundy o awans lub o utrzymanie zostanie podany wkrótce przez ZPPR.

Trener Konitz twierdzi: został nam ostatni mecz tej części sezonu. Za tydzień zagramy z AZS AWF Gdańsk i chcemy zdobyć punkty, żeby oddalić się na bezpieczną odległość od najsłabszych zespołów ligi i spokojniej walczyć później o utrzymanie.

AZS AWF Warszawa – Sparta Oborniki 31:29 (12:8). Sparta: Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak 2, Urszula Filoda 4, Sandra Niedzielska, Anna Żołyniak 5, Justyna Cieśla 2, Joanna Gładecka 11, Adrianna Celka 5.