Poetyckie spotkanie

OBORNIKI. 27 stycznia w bibliotece publicznej odbyło się niecodzienne spotkanie poetycko-muzyczne. Grupa poetycka „Wędrowiec” przygotowała dwuczęściowy program artystyczny poświęcony Ziemi Obornickiej. W części pierwszej „bohaterem” był Poznań, w drugiej zaś Oborniki. 

Wieczór rozpoczął się od piosenki o Poznaniu zaśpiewanej przez wszystkich wykonawców. Podczas poetyckiego spaceru po stolicy Wielkopolski zaprezentowano utwory twórców, którzy związali z nią swoje życie. Na spotkanie zaproszono dwie poznańskie poetki, laureatki ogólnopolskich konkursów – Wiesławę Felińską i Łucję Dudzińską – które odczytały swoje utwory. Oprawą muzyczną tej części zajął się, już tradycyjnie, Czesław Karolczak. 

Część druga „Henryk Wojtysiak – piewca Obornik” poświęcona była promocji najnowszego tomiku poetyckiego tego znanego miłośnika naszego miasta, który maluje je nie tylko słowem, ale również obrazem. Słuchacze mieli okazję spojrzeć z innej perspektywy na ich najbliższe otoczenie, na ulice, którymi chodzą, na domy a nawet kwiaty na nadrzecznej łące. W najnowszym zbiorku znalazło się 55 wierszy i 20 autorskich fotografii. Prezentacji wybranych wierszy podjął się sam autor, a muzyczne przerywniki były dziełem Roberta Płócienniczaka (pianino) i Krzysztofa Warguły, który jak zwykle zapierał dech artyzmem wykonania utworów na swym zaczarowanym saksofonie.

Podobne artykuły