Nagrody i zabawa sportowców

OBORNIKI. Pisząc rok temu o tej samej porze zdanie „15 Plebiscyt Sportowców Ziemi Obornickiej przeszedł do historii” nie sądziliśmy, że przeszedł już na zawsze. Okazało się, że po 15 latach wyczerpała się do końca formuła dorocznej imprezy i trzeba ją było zastąpić nową. Tym razem symboliczne nagrody za uprawianie sportu zastąpiono wymiernymi konkretami, a wyróżnieni zostali sportowcy, którzy osiągnęli znaczące sukcesy na arenach międzynarodowych lub zajmując czołowe miejsca w kraju.  

Zmieniła się też osoba głównego prowadzącego dotąd plebiscyty. W sobotę 30 stycznia zastąpił go godnie dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Tomasz Konitz. W sali głównej Obornickiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród sportowych przez burmistrza Obornik Annę Rydzewską i jej zastępców. 

W kameralnej atmosferze wręczono nagrody finansowe oraz okazałe statuetki upamiętniające osiągnięty sukces za wysokie dokonania sportowe w roku 2009. Nagrodzonych wskazała specjalna komisja powołana przez burmistrz Obornik a działająca w oparciu o zatwierdzony przez radę miejską regulamin.

Uroczystość nagradzania połączono z zabawą karnawałową, na którą zaproszenia otrzymały zarządy klubów sportowych działających na terenie gminy. Najważniejszymi jednak osobami na sali byli nagrodzeni sportowcy:  Romuald i Henryk Ruksowie – drużynowy wicemistrzowie świata w Mikrolotach Klasycznych, Adam Kowalczuk – brązowy medalista mistrzostw Polski w mikrolotach kl. WL2, Wojciech Bloch – brązowy medalista mistrzostw świata w karate, Olga Chmielewska – wicemistrzyni Europy w karate, Paweł Nochowicz – V miejsce na mistrzostwach Europy w karate, Janusz Wolniewicz – II miejsce w mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii masters, Agnieszka Maluśkiewicz – młodzieżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą, Joanna Gładecka – wicekrólowa strzelców I ligi piłki ręcznej kobiet, Zenon Talar – brązowy medalista w mistrzostw Polski weteranów w biegu na 100 km.

Trzy ostatnie osoby nie dotarły na uroczystość z powodu meczy i złej pogody. Za panie odebrali wyróżnienia ich bliscy, a Zenon Talar otrzyma ją podczas któregoś z trzech zaplanowanych w tym roku w Obornikach biegach. 

Wyróżnionych sportowców było więcej, z tym że dzieci i młodzież otrzymały nagrody już wcześniej, podczas imprezy sportowej. 

Część oficjalna niedzielnej imprezy przebiegła bardzo sprawnie i niezwykle uroczyście. Potem scenę zajęli muzycy, a zebrani bawili się na parkiecie do białego rana. Nie bez znaczenia była doskonała kuchnia oraz karnawałowa atmosfera. Była to bardzo udana impreza a jej fragmenty będzie można obejrzeć w TV Oborniki na naszej stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły