Ferie w bibliotece z balem przebierańców

OBORNIKI. Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się w tym roku bardzo wcześnie. Po bezśnieżnych świętach Bożego Narodzenia nikt nie spodziewał się, że przyjdzie prawdziwa zima z mrozem i śniegiem. Ale załamanie pogody nie zmieniło planów związanych z feriami, jakie przygotowano w bibliotece publicznej. „Mądra Sowa i przyjaciele”, bo tak nazwano tegoroczny program dla dzieci, objął czteroetapowy cykl spotkań, które odbywały się przedpołudniem w poniedziałki i czwartki. 

Pierwszy dzień związany był z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Zaproponowane zajęcia pod wymownym tytułem „Wszystko dla Babci i Dziadka” polegały na zapoznaniu dzieci z tematycznymi wierszykami, prowadzeniem zajęć plastycznych dotyczących sporządzania laurek okolicznościowych oraz zajęć sportowych. W drugim dniu, którego przewodnim hasłem było „Dziwny i ciekawy jest ten świat” najmłodsi mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kosmosie, rakietach, UFO, niewyjaśnionych zdarzeniach, czarodziejach. W trakcie tych zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadań, a w ramach tematycznych zajęć plastycznych z przygotowanych materiałów sporządzały dziwadełka i cukierki z papieru. Tematem przewodnim trzeciego dnia było „W krainie bajki, baśni i legendy”. Maluchy miały możliwość zapoznania się z różnicami, jakie dotyczą tych pojęć. Po wysłuchaniu bajki „Królowa Śniegu” dzieci uczyły się piosenek i wierszy, z wydzieranek z białego papieru wyklejały pałac Królowej oraz uczyły się sporządzać pajacyka-bałwanka. 

Ukoronowaniem feryjnych spotkań był bal przebierańców. W tym dniu wystrojone maluchy pod opieką opiekunów (najczęściej mam) bawiły się świetnie, współzawodnicząc w grach, zabawach i konkursach.

Podobne artykuły