Delegacja z Rogoźna i Ryczywołu w Niemczech

WIEHL, ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ. Na początku drugiej dekady stycznia w niemieckim Wiehl przebywała ośmioosobowa delegacja z Rogoźna i Ryczywołu. Goście wyjechali do Niemiec na zaproszenie pogotowia ratowniczego Joannitów i władz miasta Wiehl. 

Przybyłych przyjął i powitał burmistrz Werner Becler-Bloningen. Powiedział: byłoby pięknie, gdybyśmy takie połączenia, jak udało się nam dokonać przed 20 laty z Francją, móc także nawiązać z Polską. W skład polskiej delegacji wchodzili burmistrz Rogoźna Bogusław Janus oraz wójt Ryczywołu Jerzy Gacek. Towarzyszyli im Marek Hopa, z terapii zajęciowej w Wiardunkach oraz przedstawiciele straży pożarnych, radni i doradcy. W trakcie wizyty zwiedzili m.in. lokalną straż pożarną, siedzibę Joannitów, centra młodzieżowego kształcenia zawodowego, szkoły, ośrodki kultury, jak również hospicjum w Wiehl. 

O pierwszych kontaktach pomiędzy dwoma gminami a miastem Wiehl pisaliśmy w związku z wizyta pogotowia ratowniczego Joannitów Rheinberg/Oberberg. Organizacja ta ma patronat nad stacją – wypożyczalnią w Ryczywole, która oddaje ludziom bezpłatnie do dyspozycji łóżka pielęgnacyjne, balkoniki, wózki i inny sprzęt dla niepełnosprawnych. – Stacja socjalna jest dobrze odbierana przez społeczeństwo – poinformował darczyńców Jerzy Gacek. – Mamy nadzieję na dalszą dobrą współpracę z Joannitami i miastem Wiehl.

Podobne artykuły