Dachy jeszcze bardziej zagrożone

POWIAT OBORNICKI. O zagrożonych naporem śniegu dachach i braku zainteresowania tym faktem ze strony powiatowego nadzoru budowlanego pisaliśmy niedawno. Tymczasem  sytuację pogorszył wzrost temperatury i kolejny opad śniegu. Bardziej mokry puch jest jeszcze cięższy i groźniejszy dla dachów. 

W ubiegłym tygodniu zawalił się kolejny dach. Tym razem na markecie Biedronka w Wągrowcu. Szczęściem w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Właściciele wielkopowierzchniowych obiektów i hal produkcyjnych mają obowiązek kontrolować stan konstrukcji budowlanej oraz stopnia zaśnieżenia dachów na bieżąco. Nadzór nad tym należy do Powiatowej Inspekcji Budowlanej. Jest to ważne szczególnie w okresie tak intensywnych opadów śniegu jak pod koniec minionego tygodnia.

– Stale monitorujemy stan pokrywy śniegowej na dachu hali i systematycznie go odśnieżamy – poinformował nas Krzysztof Skrzypek kierownik stacji obsługi pojazdów BGW. Warto by i inni właściciele oraz administratorzy budynków czynili to także, nie czekając na katastrofę. 

Podobne artykuły