Trwają zimowe ferie

OBORNIKI. Ferie zimowe to czas, gdy wiele instytucji i placówek szkolnych stara się przygotować kreatywne i atrakcyjne sposoby spędzania czasu dla młodych ludzi. Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna realizowała program pod nazwą ,,Ciekawe Ferie’. W pierwszym cyklu spotkań uczestniczyło 12 dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Prowadzący zajęcia psycholog, logopeda i pedagodzy przygotowali gry i zabawy, w których dzieci rozwijały wyobraźnie, kreatywność, ćwiczyły pamięć i umiejętność współpracy. Powstało wiele różnorodnych prac plastycznych, było dużo radości, zawiązały się też przyjaźnie. Na koniec zajęć,  przy rozdawaniu pamiątkowych dyplomów dzieci wyrażały pragnienie ponownego spotkania w przyszłym roku. To najlepsza ocena, jaką mogli usłyszeć prowadzący zajęcia. Drugi cykl spotkań rozpoczyna się 25 stycznia,  w tej grupie znajdą się dzieci w wieku od 8 do 11 lat.

Zespół Szkół na Osiedlu Leśnym przygotował nie lada atrakcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Najmłodsi nie tylko wyjechali tradycyjnie do kina, ale także brali udział w zabawach organizowanych przez nauczycieli, spotkali się z policjantami, wypróbowując z sprzęt funkcjonariuszy. Niecierpliwiły się, aby zakuto ich w kajdanki. Wielu chciało również potrzymać pałkę policyjną, aby choć na chwilę poczuć siłę majestatu prawa. Spotkały się również z piekarzami obornickimi i obserwowały, jak wypieka się chleb..

Nieco inne podejście do ferii zaproponował OCS. Przemysław Cebulski i Dawid Żórawski  zabrali dzieci nie tylko do kina i na bowling w Poznaniu, ale również – jak na placówkę sportową przystało – szerzyli zdrowy tryb życia. Codziennie dzieci pływały na basenie, ucząc się coraz lepiej rozwijać zdolności pływackie. Odwiedziły również Active Park oraz uczestniczyły w kuligu.

Chyba najwięcej atrakcji dla młodzieży w każdym wieku przygotowało OOK, zaczynając w poniedziałek od występów iluzjonisty Eldamaso, który odsłonił rąbek tajemnicy swojej sztuki, a dzieci na własna rękę starały mu w niej dorównać. Przez cały miniony tydzień odbywały się warsztaty gitarowe, zajęcia taneczne, a także teatralne, na których młodzież wywijając językiem na lewo i prawo, uczyła się dykcji a także interpretacji popularnych książek, takich jak ,,Harry Potter’, pod czujnym okiem Alicji Nakonecznej. Wyjazd do Leśnej Izby Edukacyjnej Puszczy Noteckiej z powodu silnego mrozu został odwołany, ale pracownicy OOK zapewnili w tym czasie odpowiednia rozrywkę w ciepłym budynku domu kultury.

Pierwszy tydzień wakacji zimowych zakończył się koncertem w gmachu OOK obornickich   i poznańskich zespołów rockowych. Zagrały Ostatni Rejs, K.W.A.S., Satori i poznański M.o.s.s.a.D. Koncert zgromadził grupę fanów, po których widać było, że są przyzwyczajeni do mocnych dźwięków gitar elektrycznych.  

Chociaż już połowa ferii za nami, szykuje się  jeszcze dużo atrakcji na najbliższy tydzień, dla wszystkich dzieci i młodych ludzi, którzy zechcą sie do nich przyłączyć.

 

Podobne artykuły