Szynobusem do Poznania

POWIAT OBORNICKI. Inicjatywa samorządu Wągrowca zrodziła pomysł by uruchomić ponownie linię zawieszoną wcześniej z powodu złego stanu torowiska na trasie Wągrowiec Rogoźno i dalej. Władze Wągrowca wystąpiły już o wznowienie połączenia kolejowego, jednak potrzeba na ten cel kwoty 600 tys. złotych. Pieniądze miałyby przekazać proporcjonalnie Urząd Marszałkowski oraz zainteresowane powiaty. 

Na powiat obornicki przypadło by tylko nieco ponad 40 tysięcy złotych. Dzięki temu odrestaurowanym odcinkiem mogłyby jeździć do końca remontu całej trasy szynobusy. Warto dodać, że w najbliższym czasie remontowana będzie linia kolejowa na trasie Wągrowiec – Poznań, dlatego alternatywą dla niej na ten czas może być właśnie przejazd przez Rogoźno i Oborniki,  a potem może warto by ten stan utrzymać. 

Do starań o lepsze połączenie kolejowe pomiędzy Rogoźnem a Poznaniem nawołuje już od dawna radny Edmund Kuźniak. Gustaw Wańkowicz wraził wreszcie zgodę na przekazanie wymienionej wyżej kwoty a pomysłodawcy czekają jeszcze na gminę Suchy Las, by i ta wsparła pomysł finansowo. W minionym tygodniu rada powiatu obornickiego ustosunkowała się pozytywnie do projektu. 

Podobne artykuły