Spowalniacze i usterki

ROGOŹNO. Na grudniowej sesji rady miejskiej Renata Tomaszewska zapytała: dlaczego na ul. Gościnnej znajduje się tylko jeden spowalniacz, zamiast dwóch planowanych? Twierdziła, że to niebezpieczne miejsce i dodatkowy spowalniacz jest potrzebny.

W ubiegłym tygodniu odpowiadała jej przewodnicząca komisji rewizyjnej  Wanda Wiśniewska: jest tam duży zakręt, pod kątem 90 stopni. Spowalniacz nie może być na bramie wjazdowej do posesji i musi być w miejscu oświetlonym. Projektant uważał, że robienie spowalniaczy na tak krótkim odcinku, jeden obok drugiego jest bez sensu.

Wiśniewska mówiła też o drodze w Studzieńcu. Została ona wykonana, ale parkingi nie powstały, gdyż miejsce pod nie leży na terenie prywatnym. Zaintrygowało to radnego Nowaka: komisja z jednej strony się pospieszyła, a z drugiej strony mieszkańcy będą cierpieć. Dziwie się, że państwo tam pojechali w taką śnieżyce, bo trudno zobaczyć jakiekolwiek usterki poprzez śnieg. Moim zdaniem komisja więcej śniegu widziała niż usterek. Na to zareagował  Ryszard Dworzański: ale parkingi nie były zaśnieżone. Nowak jednak ciągnął dalej: spokojnie, ja inne usterki chciałem wstawić. Jednak w końcu nie wstawił żadnych.

Podobne artykuły