Pies przyczyną pożaru?

OBORNIKI. W miniony czwartek, około godziny 20:40, w jednym z mieszkań przy ulicy Łukowskiej wybuchł pożar. Był na szczęście niegroźny, choć dwie osoby z podejrzeniem podtrucia dymem trafiły do szpitala. 

Według niepotwierdzonej informacji pożar spowodował… pies, ponoć strącając lampkę nocną na podłogę. Według strażaków, oficjalnie przyczyną pożaru było zwarcie w lampce nocnej, która spadając na ziemie spowodowała tam zarzewie ognia. 

Płomienie na szczęście szybko zauważono i wezwano pomoc. Strażacy bardzo szybko dotarli do bloku przy ulicy Łukowskiej, naprzeciwko toru crossowego. W znajdującym się na parterze mieszkaniu ogień nadpalił sprzęty w jednym z pomieszczeń. Nie wydostał się jednak poza nie. Zadymione i osmalone zostało jednak całe mieszkanie, a nawet klatka schodowa. 

Strażacy z Obornik ugasili ogień i oddymiali lokal. Usunięto zniszczone sprzęty, a mieszkające w nim małżeństwo odwieziono do szpitala na obserwację. 

Lokal, choć zakopcony, nadaje się dalej do mieszkania więc poszkodowani wrócili doń, nie pozostając bez dachu nad głową.

Podobne artykuły