Gorsi z Wiardunek i Ninina?

GMINA RYCZYWÓŁ. Temat trudnej komunikacji drogowej tej zimy zdaje się nie kończyć. Do naszej redakcji zadzwonili mieszkańcy ryczywolskich Boruchowa i Wiardunek z pytaniem, dlaczego są przez drogowców gorzej traktowani niż mieszkańcy Wełny, leżącej w gminie Rogoźno. Ich zdaniem droga powiatowa od Wełny do Ninina znacznie lepiej wygląda na teranie gminy Rogoźno, niż gminy Ryczywół. 

Sprawdziliśmy to. Jeśli biegnąca przez Wełnę i okolice droga jest w znacznym stopniu pozbawiona lodu i śniegu, to już fragment od Boruchowa do Ninina wygląda fatalnie. Najgorzej jest na odcinku w samych Wiardunkach. Śliska jezdnia zwęża się miejscami do jednego pasa ruchu.  Zakręty we wsi nie zostały posypane solą, ani piaskiem, tak samo jak okolice przejazdu kolejowego. Kto tam przyhamuje niechybnie stanie na torach, a czym to grozi, łatwo sobie wyobrazić.

Nie lepiej wygląda droga na skrzyżowaniu w Nininie. Tam także trzeba wyhamowywać na oblodzonej jezdni z duszą na ramieniu. Pytaliśmy odpowiedzialnego za ten stan rzeczy dyrektora dróg powiatowych Bogdana Jerana, czy posiada dostateczny zapas mieszanki piasku i soli drogowej. Oświadczył, że tak. Jednak pytanie – to dlaczego pan jej nie używa – wyraźnie go zdenerwowało. 

Dyrektor Zarządy Dróg Powiatowych, jak i starosta obornicki, mieszkają w gminie Rogoźno, więc ona im bliższa. Czy jednak tak być powinno? Na to pytanie mieszkańcy gminy Ryczywół odpowiedź znają.

Podobne artykuły