Zasłużona wygrana i kłopoty z prądem

OBORNIKI. Brak dopływu energii elektrycznej na halę OCS przy ul.Obrzyckiej kilkakrotnie utrudniał przebieg oraz zakończenie meczu I ligi kobiet w piłce ręcznej, pomiędzy Spartą Oborniki i Lisem Kościerzyna.

Nerwowy początek meczu usztywnił nieco gospodynie, dając prowadzenie kościerzyniankom. Od 10 minuty przewagę uzyskały jednak podopiecznie trenera T. Konitza i już jej nie oddały do końca. Na niecałe trzy minuty przed końcową syreną Sparta prowadziła 27:19 i wówczas po raz kolejny halę ogarnął mrok.

Wynik meczu  był wtedy zdecydowanie na korzyść miejscowych, ale biorąc pod uwagę wygraną Kościerzyny w pierwszej rundzie pięcioma bramkami, bilans dwumeczu ciągle się wahał. Dość długo trwała też ostatnia przerwa w oczekiwaniu na prąd. Ostatecznie Sparta wygrała 29:20, osiągając też lepszy wynik za dwa mecze.

Sparta Oborniki – LIS Kościerzyna 29:20 (15:9).

Sparta: Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak 1, Urszula Filoda 3, Sandra Niedzielska 3, Anna Żołyniak 5, Agata Bonk 4, Justyna Cieśla 2, Joanna Gładecka 7, Adrianna Celka 4.