Szkoły powiatu w ogonie oświaty

POWIAT OBORNICKI. W minionym tygodniu ukazał się coroczny ranking szkół ponadgimnazjalnych Rzeczypospolitej. Przebadano wyniki i osiągnięcia aż 500 szkół. Niestety, na tej liście nie znalazła się żadna z terenu powiatu obornickiego.  

Najlepszą szkołą w kraju już po raz siódmy zostało LO w Szczecinie. Najlepszą w Wielkopolsce okazało się być znowu Liceum Ogólnokształcące im. Marii Magdaleny z Poznania, zajmując pierwsze miejsce w naszym województwie i 15 w Polsce. Oprócz szkół poznańskich doskonałe lokaty uzyskały placówki ze Swarzędza, Piły, Trzcianki, Goraja, maleńkiego Brzostowa, czy jeszcze mniejszego Kotowa. 

O szkołach powiatu obornickiego jednak ani słychu, ani widu. Z rankingu wynika, że doskonałe wyniki szkoły nie zależą tak do końca od wielkości miasta, czy zamożności powiatu. Zależą od zaangażowania kadry uczącej, sprawności dyrektorów i dbałości o oświatę ich władz zwierzchnich. 

Rodzice coraz częściej wysyłają swe pociechy do renomowanych szkół, po których łatwo uzyskać wstęp na najlepsze uczelnie i dobre lokaty na studiach, a to stanowi doskonałą przepustkę do sukcesu zawodowego i ekonomicznego. Trudno się zatem będzie dziwić komuś, kto niebawem zawoła – rodzicu, zależy ci na przyszłości swego dziecka? To daj mu na pociąg, a nie posyłaj go do szkół w powiecie obornickim. Tego zapewne byśmy nie chcieli usłyszeć. 

Podobne artykuły