Kruk w OOK

OBORNIKI. W minionym tygodniu na scenie OOK można było obejrzeć premierę sztuki pod tytułem „Kruk”, wystawioną przez  grupę teatralną „Odeon”, założoną dwa lata temu i prowadzoną przez studentkę kulturoznawstwa Alicję Nakoneczną. 

Aktorami grupy są uczennice i uczniowie z obornickiego LO. To oni zaproponowali, aby zagrać „Kruka” – jednoaktówkę o miłości i tęsknocie. O upływie czasu, obłędzie i wciąż towarzyszącemu człowiekowi strachowi. 

W rolę Juana wcielił się Fryderyk Bocer, jego zmarłą tragicznie żonę Laurę zagrała  Anna Surdyk, a rolę służącej Luisy wykonała obchodzącą w dniu premiery urodziny Marta Zagrodzka. Przyjaciółmi domu byli Pedro, grany przez Gustawa Gawędę; w roli jego małżonki Inez wystąpiła Katarzyna Janus, a w postać Alberto doskonale wcieliła się Ewa Stawicka, w dużej mierze dźwigająca cały spektakl. 

Wymieniając aktorów nie można pominąć doskonałych dekoracji, przygotowanych i wykonanych przez Sławka Młynackiego. Wspominamy o tym, ponieważ scenografia była ważną częścią spektaklu, tworząc nastrój i wspierając grających, dobrze przygotowanymi rekwizytami. Chociaż części aktorów nie było słychać nawet w pierwszym rzędzie, to na szczęście niezbyt złożona treść sztuki pozwalała widowni domyślać się sensu dialogów. Ich nieprzekonywujące i często mechaniczne gesty na scenie trzeba, położyć na karb braku doświadczenia, a podkreślić należy zapał młodych aktorów, ich chęć tworzenia i odwagę w doborze dość trudnego repertuaru. 

Grupa teatralna „Odeon”, działając przy OOK, jest doskonałą alternatywa na spędzanie wolnego czasu – połączone z zabawą i tworzeniem.

Podobne artykuły