Komendant i inwestycje

POWIAT OBORNICKI. Konkurs na komendanta wojewódzkiej policji wygrał Krzysztof Jarosz. Dlaczego ma to być ważne dla powiatu obornickiego? Otóż od komendanta zależeć będzie rozdział środków finansowych. Te są potrzebne obornickiej policji, nie mieszczącej się już w swym gmachu. Niektóre z pokoi mają powierzchnie zaledwie sześć metrów kwadratowych i siedzi w nich dwóch funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Trudno sobie wyobrazić przesłuchanie dwóch osób w takich warunkach a konfrontacja tam jest wręcz nie możliwa. 

Komendant powiatowy Wojciech Spychała ma plan niewielkiej rozbudowy. Chciałby podzielić na pokoje istniejącą w części parterowej świetlicę i posadowić nad nią tej samej wielkości nadbudówkę. O środkach na tę inwestycję decyduje województwo a bez komendanta nie było z kim rozmawiać. 

Krzysztof Jarosz powinien dobrze rozumieć problem, ponieważ sam wywodzi się ze służb kryminalnych. Doskonałą opinię wystawił mu podinsp. Wiesław Ptaszyński znający go od wielu lat. Wszystko jednak zależy od decyzji wojewody i ministra spraw wewnętrznych, gdyż to oni opiniują stanowiska i dzielą środki inwestycyjne. 

Podobne artykuły