Ponad 13 tys. zł zebrano w Rogoźnie

ROGOŹNO. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała podczas licytacji i z darowizn ofiarowywanych do puszek wolontariuszy ponad 13 tysięcy złotych. 

Wśród  65 licytowanych przedmiotów znalazły się maskotki przeróżnych instytucji, gadżety WOŚP, talony do zakładów kosmetycznych, a nawet zniżka na kurs prawa jazdy. Do najpopularniejszych należały piłka z autografami zawodników Lecha Poznań, wylicytowana za 410 zł, flaga Lecha (170 zł), materac piankowy Dendro Poland (150 zł), tort ufundowany przez cukiernię i piekarnię Marleny Jessy (130 zł).

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których znalazły się występy rogozińskich zespołów tanecznych Iskierki i PA-MAR-SZE, chóru Echo, znanego z programu Mam Talent duetu akordeonowego z Wągrowca Bayant Brothers, zespołu Chłopaki z Zielonego Wzgórza, DJ Ajszera.

Podczas trwania finału można było przejechać się wozem strażackim, zrobić badania poziomu cukru i ciśnienia, a nawet popatrzeć na symulowaną akcję ratowniczą OSP z Rogoźna, Gościejewa i Ryczywołu. O godzinie dwudziestej nie zabrakło ,,Światełka do nieba’, czyli pokazu sztucznych ogni, ufundowanego przez urząd miasta.

Oczywiście tak wielka akcja nie udałaby się bez jak zawsze niezawodnych prowadzących – Ryszarda Dworzańskiego i Piotra Szturmińskiego oraz świetnej grupy organizatorów, na czele z Magdą Krupczyńską.

Podobne artykuły