Dobra gra na sali

OBORNIKI. W minioną sobotę na sali przy ulicy Obrzyckiej rozegrany został noworoczny turniej młodzików o puchar burmistrza w piłce nożnej halowej. Jest on imprezą cykliczną, organizowaną przez Spartę już po raz trzeci.

Na parkiecie, mimo śnieżnej aury i kłopotów komunikacyjnych, wystąpiło 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Były to Amica Wronki, Warta Poznań, Wełna Skoki, Akademia Piłkarska Szczecinek, Nielba Wągrowiec, Polonia Chodzież, dwa zespoły klubu Junior Różanki (koło Gorzowa) oraz dwa zespoły Sparty Oborniki. Organizatorem imprezy była Sparta, a dokładniej szkółka piłkarska, a wspierał ją obornicki OCS. 

Rozgrywki przebiegały w koleżeńskiej atmosferze, a dzięki doskonałej organizacji nie było zbędnych przerw i przestoi. Dość rzec, że występujące w turnieju drużyny zgłosiły już chęć wystąpienia w przyszłorocznej imprezie. Poziom był wysoki, szanse wyrównane. Po ostatnich zmaganiach zwycięzcą został zespół Wełny Skoki, wygrywając z Wartą Poznań 3:2 rzutami karnymi. Trzecie miejsce zajęła AP Szczecinek, czwarte Nielba Wągrowiec. Gospodarze zajęli dopiero piąte i dziewiąte miejsce. 

Mimo braku pucharu prezes Sparty Zbigniew Gajewski był zadowolony z dobrej gry, której w czasie turnieju nie brakowało. Zdaniem wiceprezesa do spraw młodzieży Katarzyny Adamskiej najważniejsza była dobra zabawa. Ten cel bez wątpienia osiągnięto. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątki, najlepszym medale wręczali wiceburmistrzowie H. Łukaszewski i B. Bukowski wraz z Z. Gajewskim i T. Konitzem.  Dodatkową nagrodą dla zwycięskiej drużyny było zaproszenie na pizzę ufundowane przez Restaurację Młynek. 

Turniej został zorganizowany przy ogromnym zaangażowaniu rodziców dziecięcej szkółki piłkarskiej. Warto wspomnieć, że pojawiły się już pierwsze talenty. Podczas drużynowej żonglerki piłką zwyciężyła reprezentacja Sparty Oborniki, z wynikiem 766 podbić, rekordzistą turnieju był Bartek Kalupa, zaliczając aż 397 podbić. Turniej przeszedł do historii a Sparta otrzymała już w rewanżu zaproszenia na turnieje młodzików organizowane w Komornikach, Głuchołazach i Wronkach.

Podobne artykuły