Sukces Wargowa i zmarnowana szansa Kiszewa

WARGOWO, KISZEWO. Urząd Marszałkowski zaproponował grupie sołtysów szkolenie na Śląsku, które ułatwiło by im prawidłowe przygotowanie wniosku do programu dotyczącego odnowy wsi. Można było starać się o kwotę 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem jej na potrzeby swego sołectwa. Warunkiem było jednak dołączenie do wniosku programu, według którego pieniądze miały by być wydane. 

Z gminy Oborniki wyjechały dwie panie sołtys: Wargowa – Irena Magdziarek i Kiszewa – Dorota Schilke. Ta ostatnia potraktowała jednak wyjazd jedynie wycieczkowo i z żadnym wnioskiem nie wystąpiła. Co innego sołtys Wargowa. Pani Irena wysłała wniosek i załączyła do niego obszerny i wzorowo przygotowany program.  Zrobił on tak duże wrażenie, że marszałek zadecydował o przyznaniu sołectwu Wargowo nagrody pieniężnej w kwocie 10 tysięcy złotych. Wieś może też liczyć na wsparcie swego programu. Wszystko wskazuje więc na to, że wyjątkowo piękna wieś stanie się jeszcze piękniejsza. 

Żałować należy jedynie, że o pieniądze nie wystąpiło Kiszewo. Przypominamy, że wieś stara się o 30 tysięcy złotych na rozbudowę remizy. Tak więc pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego bardzo by się przydały.

Podobne artykuły