Parkowska Gwiazdka

PARKOWO. Przedszkolaki zaprosiły rodziców i gości na spotkanie gwiazdkowe. Głównym elementem przedstawienia były Jasełka, przygotowane przez Anita Piechnik wraz z grupą 5 i 6-latków. Dzieci, wśród przepięknych dekoracji, starały się odtworzyć moment narodzenia Jezusa w Betlejem, a czyniły to za pomocą tańca, słowa i bardzo ekspresyjnie śpiewanych kolęd. 

Po przedstawieniu jasełkowym była okazja na wspólne składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Chwilą najbardziej oczekiwaną przez dzieci, było oczywiście przybycie Gwiazdora, który przyniósł nie tylko prezenty, ale również roztoczył magię Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość zakończyła się  wigilijnym posiłkiem przy świątecznie nakrytych stołach.  

Czar tego spotkania polegał jednak na dużej dawce emocji, takich jak oczekiwanie, adoracja i radość w najczystszej postaci – radość którą okazywać potrafią tylko dzieci. Wśród zaproszonych gości nie mogło oczywiście zabraknąć ks. proboszcza Jana Andrzejewskiego, który z radością w oczach patrzył na śmiejące się parkowskie pociechy.

Podobne artykuły