Biesiada kolędowa

ROGOŹNO. Już po Świętach, ale niektórzy starają się zachować ich atmosferę jak najdłużej. W minioną niedzielę, pod patronatem Rogozińskiego Centrum Kultury, w kościołach pod wezwaniem Świętego Ducha i św. Wita w Rogoźnie odbył się koncert kolęd w ramach Biesiady kolędowej.

Wszystkie najważniejsze chóry rogozińskie tam były – Zespół Śpiewaczy "Przemysław’ pod kierownictwem Alojzego Jóźwiaka, chór mieszany "Echo’ z prowadzącym Józefem Zarębskim, Rogoziński Chór Kameralny przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława II z Robertem Kornobisem. Dołączyły do nich chór męski z Poznania ,,Orły Białe’, prowadzone przez Adam Kłonkowskiego  i chór męski z Gniezna "Dzwon’, pod dyrekcją Romana Nowaka. 

Parafianie przybyli licznie, zapełniając wszystkie ławki w obydwu świątyniach. Każdy miał ochotę pobyć jeszcze choćby przez chwilę myślami przy wigilijnym stole. Nie było to trudne, zważywszy na bardzo dobrze wykonane kolędy, za co nagrodzono kolędników długimi oklaskami. Fragmenty koncertu będzie można obejrzeć w TV Oborniki.

Podobne artykuły