U premiera

WARSZAWA. Na zaproszenie premiera w Kancelarii Rady Ministrów uczestniczyliśmy w noworocznym spotkaniu Donalda Tuska z dziennikarzami mediów lokalnych pod hasłem „Od transformacji do modernizacji w regionach”. W spotkaniu wzięli także udział Elżbieta Bieńkowska – minister rozwoju regionalnego, Jerzy Miller – minister spraw wewnętrznych i administracji, Cezary Grabarczyk – minister infrastruktury, Adam Giersz – minister sportu i turystyki.

Tusk podkreślił, że jego pierwsze doświadczenie zawodowe związane było właśnie z mediami lokalnymi. – Nie wstydzę się identyfikacji z polską prowincją, jeśli przez prowincję rozumie się to prawdziwe, osadzone w realiach codzienne życie, codzienny wysiłek ludzi – powiedział premier. Premier stwierdził, że wiele działań jego rządu jest ukierunkowanych właśnie na rozwój regionów i małych społeczności lokalnych. Wymienił tu, niespotykany na skalę europejską, rządowy program budowy Orlików, dobrze wyposażonych i nowocześnie urządzonych boisk w gminach całej Polski. Istotne znaczenie dla społeczności regionalnych ma rozpoczęty w 2008 r. program przebudowy dróg lokalnych, które dla większości ludzi mają pierwszorzędne znaczenie, bo z nich, a nie z autostrad, najczęściej korzystają.

Niestety, na nasze pytania dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 11, odparł że w przyszłorocznym budżecie nie znajdą się środki na realizację odcinka z Obornik przez Rogoźno w kierunku Ujścia. Zadanie to zostało przesunięte na lata następne, co Tusk tłumaczył napiętym budżetem w czasie kryzysu. Będą natomiast pieniądze na odcinek od Złotnik – obwodnicę Poznania.

Podobne artykuły