Świętowali srebrny medal w Radomiu

RADOM. W piątek 18 września w świetlicy wiejskiej w Radomiu zorganizowano spotkanie podsumowujące udział drużyny z Radomia w powiatowym turnieju wsi w Ryczywole. Udział zakończony, przypomnijmy, zdobyciem przez mieszkańców wsi drugiego miejsca. Opłaciły się długie przygotowania i współpraca wielu osób. 

Radom świętował srebrny medal w gronie uczestników turnieju i osób, które wspierały drużynę pod wodzą sołtys Marzeny Otolińskiej w przygotowaniach. Na spotkaniu obecny był również przewodniczący rady gminy Maciej Nowicki, który wsparł radomską ekipę w konkurencji wiedzy o powiecie. W pozostałych konkurencjach udział wzięli: Jakub Gąsiorek, Mateusz Markiewicz, Michał Otoliński, Przemysław Kubanek, Patrycja Dymek, Patrycja Bartol, Ryszard Bąk, Marian Głowacki, Leszek Bartol, Dawid Trafas, Katarzyna Gąsiorek i oczywiście pani sołtys.

Nie można zapomnieć, o osobach, które choć w turnieju nie wystartowały, to wspierały jego przygotowanie i znane są w swoim środowisku z chęci bezinteresownego działania na rzecz społeczności lokalnej. Każdy mógł obejrzeć pamiątkowy puchar i dyplom. Mieszkańcy cieszyli się ze swojego sukcesu, tym bardziej, że obie reprezentujące gminę Ryczywół wsie: Radom i Gorzewo, znalazły się na podium. Nagroda, kuchenka mikrofalowa, na pewno przyda się w ciągle doposażonej kuchni ciągle remontowanej świetlicy. Wkrótce rozpocznie się ocieplanie budynku, jest już nawet zakupiony materiał na ten cel.

W Radomiu dzieje się dużo, a najważniejsze, że mieszkańcom chce się chcieć, co w dzisiejszych czasach już jest wielkim sukcesem. Współpraca i chęć działania na rzecz własnego środowiska zaowocowała nie tylko srebrnym medalem w turnieju wsi, ale przede wszystkim wspaniałymi inicjatywami, które nie byłyby możliwe, gdyby nie wspólne zgodne działanie wielu osób.

Podobne artykuły