Okazała inauguracja i porażka napoczątek sezonu

OBORNIKI. Nowy sezon piłki ręcznej w Obornikach zainaugurowały w sobotę dziewczęta z I-ligowej Sparty. Były niemal pełne trybuny, przedstawiciele władz miasta oraz minuta ciszy za poległych na posterunku pracy górników. Każda z zawodniczek została zaprezentowana widzom i wszystko było gotowe do pierwszego meczu.

Niestety, sportowo było już gorzej. Sparta Oborniki przegrała z Samborem Tczew 26:29 (10:14). Oborniczanki w pierwszych minutach meczu straciły zbyt dużo bramek i trudno im było gonić ten wynik,a by odrobić straty. Dopiero w ostatnich kwadransie zaczęły się zbliżać do remisu, ale zabrakło już czasu. Cennym objawem jest fakt wytrzymania tempa gry przez 60 minut, pomimo krótkiej ławki zmienniczek. Świadczy to o dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Jak zwykle skutecznością zaimponowała Joanna Gładecka, która rzuciła 12 bramek.

Sparta: Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak 2, Urszula Filoda 3, Sandra Niedzielska 2, Anna Żołyniak, Justyna Cieśla 5, Joanna Gładecka 12, Agata Bonk 2.