Droga do gwiazd już otwarta

KISZEWO. Staraniem radnej z Kiszewa Renaty Małyszek we wtorek 15 września uroczyście otwarto nową drogę gminną prowadzącą do miejscowego cmentarza. 

Niemal 100-metrowy odcinek utwardzono kostką brukową w dwóch odcieniach szarości. Popielatą kostkę przecinają ciemniejsze pasy niczym etapy „podróży”, którą od lat odbywają tu mieszkańcy Kiszewa. Na końcu tej drogi, zwanej „drogą do gwiazd”, wykonano plac do zawracania. Znalazły się wzdłuż 100-metrowego odcinka też miejsca postojowe utwardzone płytami ażurowymi, które wypełniono ziemią roślinną i obsiano trawą. 

Oficjalnego otwarcia drogi dokonała burmistrz Obornik Anna Rydzewska, wraz z księdzem z miejscowej parafii oraz mieszkańcami Kiszewa i sołtysami okolicznych miejscowości. Pewnym zaskoczeniem była jednak nieobecność sołtys Kiszewa Doroty Schilke, co poczytano jej za rodzaj bojkotu. 

Inwestycję bardzo starannie wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane "Budro" Kazimierza Stachowiaka z Kiszewa a podczas spotkania można było usłyszeć, że pan Kazimierz budował tę drogę jakby dla siebie. Droga na cmentarz jest kolejną, po placu zabaw dla dzieci, inwestycją zainicjowana przez Renatę Małyszek.  

Podobne artykuły